Atrakcje imprez firmowych

Zleceniodawcy, zgłaszający się do firm eventowych , wymagają najczęściej, by taka agencja przygotowała dla nich harmonogram imprezy firmowej, która zostanie zapamiętana przez wiele lat przez wszystkich jej uczestników. Pomysły, koncepcje i kreatywność pracowników firmy eventowej mogłaby więc być ograniczona wyłącznie środkami finansowymi, jakie dany podmiot jest w stanie zaoferować na organizację takiej imprezy. Organizatorzy proponują mnóstwo ciekawych atrakcji i niespodzianek, które uzależnione są jednak od typu imprezy – wiadomo, że byłyby one inne w przypadku promocji produktu, a inne w przypadku fuzji dwóch firm. Firmy organizujące imprezy integracyjne i spotkania biznesowe, przedstawiają najczęściej wachlarz propozycji, z których zleceniodawca miałby wybrać ofertę najbardziej mu pasującą. Nie da się bowiem ukryć, że spośród szeregu ofert, osoby zainteresowane mogą dodać własnych propozycji czy też zaproponować wprowadzenie niewielkich zmian w harmonogramie/planie przygotowanym przez organizatorów imprez.
kobieta
Do wyboru mamy bardzo wiele rodzajów atrakcji. Jednym z rodzajów imprez, oferujących szereg niespodzianek są imprezy tematyczne. Mogą być to uroczystości tematyczne, wydarzenia firmowe czy też przyjęcia wieczorowe. Zapraszane są tam osoby znane, celebrytów, którzy prowadzą takie wydarzenie i mogą zaprezentować swoje utwory, program artystyczny.
Doskonałym przykładem może być spotkanie ze znanym himalaistą, opowiadającym o swoich przeżyciach ze zdobywania najwyższych szczytów Himalajów czy Karakorum. Osoba taka mogłaby także pomagać uczestnikom zabawy, w radzeniu sobie ze zmaganiami na ściance wspinaczkowej. Himalaista, jako że jest profesjonalistą, może pomóc w udzieleniu rad, które będą cenne nie tylko na moment imprezy integracyjnej, ale także na całe życie. Uczestnicy takiej imprezy mają więc szansę nie tylko na poznanie osoby znanej,  cieszącej się pewnym autorytetem. Dla osób uczestniczących w imprezie integracyjnej istnieje również możliwość sprawdzenia się w całkiem nowej dyscyplinie. To szansa dla przełożonych na obserwacje, jak dani pracownicy radzą sobie w nowych dla siebie sytuacjach. Wiadomo, że bardziej rozrywkową mogłaby się okazać impreza muzyczna, wieczorowa, która mogłaby przyjąć formę popularnego teleturnieju. Gdybyśmy i w tym przypadku skorzystali z pomocy profesjonalistów, znanych prowadzących, uczestnicy zabawy poczują się jak w prawdziwym, telewizyjnym teleturnieju.

Ciekawą formą są także wyjazdy motywacyjne, nazywane w języku angielskim „incentive”. W trakcie wyjazdu za granicę czy do innego miasta, uczestnicy mieliby możliwość skorzystania z przeróżnych atrakcji, oferowanych przez lokalnych przewodników. Właśnie w taki sposób, odwiedzając Egipt, można byłoby spróbować safari na wielbłądach po rozpalonej Saharze lub odwiedzić beduińską wioskę. Nie da się ukryć, że odwiedzając Singapur można byłoby więc wziąć udział w wyścigach Formuły 1 czy też w jednym z bardziej interesujących wyścigów ulicznych. Planując taki wyjazd powinniśmy jednak pamiętać, że wcześniej trzeba poznać zainteresowania uczestników, by wszelkie punkty programu były dopasowane do ich preferencji.

Nie można wreszcie zapomnieć o tradycyjnych imprezach integracyjnych, w trakcie których uczestnicy mają mieć możliwość wzięcia udziału w zabawach, które pozwolą na rozwinięcie ich umiejętności interpersonalnych i zacieśnią więzy zespołu. Można tutaj postawić na paintball, regaty, gry zespołowe czy też inne ciekawe zadania, które wymagają pracy całej grupy.

 

Autorzy portalu

logo-footer

Informacje i wskazówki na temat team buildingu w firmie oraz tego jak, gdzie, kiedy i po co organizować imprezy integracyjne dla pracowników. Zapraszamy do lektury! 

Często czytane

Atrakcje imprez firmowych
O czym pamiętać przy organizacji imprez?
Integracja zespołu to ciężka praca

Jak zorganizować świetną imprezę firmową?
Jak oszczędzić na imprezie integracyjnej?
Co zrobić, by stworzyć świetny zespół?
© Copyright youplay.pl All Rights Reserved.