Konsole na imprezach organizowanych

Czy pragnąłeś kiedyś przygotować imprezę, która zwali wręcz z nóg przybyłych gości? Czy marzyłeś o tym, by z przyjęcia, które zorganizujesz nie chciało się wychodzić? Nic prostszego! Możesz przecież skorzystać cudów techniki, jakimi są konsole. Poniżej odszukasz kilka rad, jak wykorzystać te wielofunkcyjne perełki i zachęcić wszystkich znajomych do wspaniałej, wspólnej zabawy.
konsola
Przede wszystkim, warto sobie zdawać sprawę, że urządzenia te robią na świecie furorę już od co najmniej kilkunastu lat – w naszym kraju zyskały popularność w latach 90., kiedy weszły na polski rynek słynne „Pegasusy”. Wspomniane wcześniej „Pegasusy”, podbiły więc serca dzieci w różnym wieku – od maluchów w wieku przedszkolnym po nastolatków. Stały się więc najpopularniejszym prezentem na urodziny, komunię, pod choinkę czy dzień dziecka. Obecnie, urządzenia typu konsole, zostały wyposażone w szereg dodatkowych funkcji, jak możliwość odtwarzania filmów i muzyki, korzystania z internetu, grania w gry video, które jakością przypominają bardziej hollywoodzkie filmy, niż wirtualną rzeczywistość. W tej chwili, na rynku rządzą przede wszystkim konsole PlayStation od Sony oraz Xbox od Microsoftu. Nie można również zapomnieć o Nintendo Wii która jednak nieco różni się, ze względu na możliwość zapewnienia rozrywki naprawdę sporej grupy osób, poszukujących oryginalnych gier.

Nie można wreszcie zapomnieć, że organizowanie imprez nie zalicza się do najprostszych zadań, ponieważ gospodarz musi nie tylko zaprosić wszystkich gości, ale zadbać także o ich potrzeby, jak jedzenie, picie czy odpowiedni podkład muzyczny. Jeśli więc drogi organizatorze zadbałeś o te podstawowe sprawy, możemy pomóc doradzić Ci, jak poradzić sobie z organizacją wspaniałej rozrywki.

Do grona tytułów, jakie zapewnią doskonałą zabawę dla osób w każdym wieku zalicza się gry o motywie muzycznym, a więc „Singstar” oraz „Guitar Hero”. Powyższe tytuły przypominają nieco karaoke, jednak pozbawiają nas potrzeby spędzania czasu w pubie, a więc publicznego prezentowania swoich możliwości wokalnych. Osoby nieśmiałe niezbyt chętnie będą włączały się do wspólnej zabawy, kiedy w grę będzie wchodziła możliwość oceniania ich przez obce osoby. Tymczasem, śpiewając przy konsoli, możemy bawić się w domowym zaciszu w gronie najbliższych znajomych. Nawet osoby skryte, będą mogły sobie pozwolić na odrobinę szaleństwa – zadaniem uczestników zabawy będzie odtworzenie utworu z jak największą dokładnością – to konsola stanie się więc sędzią tego, jak sobie z tym poradziła. Podobnie bawią gry taneczne – wystarczy rozłożyć specjalną matę, na jakiej będziemy stawiać kroki zgodnie z instrukcjami, wyświetlającymi się na monitorze czy telewizorze. To jednak nie koniec atrakcji! Dzięki konsolom możemy stać się muzykami, potrafiącymi grać na perkusji czy gitarze. Ceni się w takich wypadkach nie tylko spryt i szybkość reagowania, ale przede wszystkim możliwość rozwijania własnych możliwości. Trzeba bowiem sobie zdawać sprawę, że możemy pobijać swoje wyniki z dnia na dzień, z miesiąca na miesiąc.

Z całą pewnością, zgromadzeni goście będą żywo zainteresowani taką formą rozrywki. Powinno się jednak odpowiednio dobierać gry. Mając do czynienia z osobami zainteresowanymi konkretnym gatunkiem muzyki, warto dobierać tytuły, które przypadną do gustu naszym znajomym. Wybór jest tak szeroki, że każdy organizator z całą pewnością coś znajdzie. Jeśli nie mamy koncepcji, możemy skorzystać ze sprawdzonych, skutecznych tytułów, jak „Singstar”, „Rock Band”, „Guitar Hero”.

 

Autorzy portalu

logo-footer

Informacje i wskazówki na temat team buildingu w firmie oraz tego jak, gdzie, kiedy i po co organizować imprezy integracyjne dla pracowników. Zapraszamy do lektury! 

Często czytane

Atrakcje imprez firmowych
O czym pamiętać przy organizacji imprez?
Integracja zespołu to ciężka praca

Jak zorganizować świetną imprezę firmową?
Jak oszczędzić na imprezie integracyjnej?
Co zrobić, by stworzyć świetny zespół?
© Copyright youplay.pl All Rights Reserved.