O czym pamiętać przy organizacji imprez?

Przygotowanie imprez integracyjnych dla zespołów pracowniczych zarówno mniejszych, jak i większych firm, jest wyjątkowo skomplikowanym wyzwaniem. Uczestnicy powinni mieć zapewnione przeróżne, atrakcyjne formy rozrywki, które zapewnią uczestnikom wspaniałą zabawę oraz szansę na poradzenie sobie z barierami, które taki zespół ograniczają.
kobieta która notuje
Przy organizacji imprez integracyjnych, powinno się pamiętać o dopasowaniu gier i zabaw, pod okiem odpowiedniego trenera osobistego. Wiadomo, że zabawy takie stanowią świetny sposób na wzajemne poznanie się, a więc na przekonanie się, jakie mamy słabe oraz mocne strony. Pracownicy mogą budować swoją pewność siebie i odszukać własne miejsce w zespole pracowniczym. Przede wszystkim jednak, czynności takie pozwalają na rozwijanie się umiejętności interpersonalnych, zacieśniania więzi i umiejętność współpracy. Część pracowników uczy się otwartości i rozwija w sobie umiejętność niesienia pomocy swoim kolegom po fachu – chodzi przecież o wspólne dobro, a więc o spełnienie wszystkich celów firmowych.

Nie da się jednak ukryć, że niezbędny jest trener osobisty. Osoba taka, posiadająca wyjątkowe doświadczenie to szansa dla wszystkich pracowników, by zachowali pewną sferę prywatności. Współpracownicy mogą więc otwierać się pod okiem profesjonalisty, który wie, w jaki sposób zadbać o rozwój osobisty poszczególnych indywidualności, a przede wszystkim może poprowadzić lekcje czy zajęcia, które pozwolą na zapoczątkowanie wśród pracowników nowych pasji. Trener osobisty jest więc strzałem w dziesiątkę, by spędzony czas rzeczywiście nie był straconym i nudnym.

Magia muzyki, a tak właściwie jej czar, to szansa na połączenie wszystkich pracowników w zespole. To właśnie ona jest szansą na łączenie różnych charakterów – całej ich gamy w jedną całość, by zapanowała ogólna harmonia. Obecność muzyki będzie dla wszystkich czynnikiem rozluźniającym, zarówno dla pracowników, jak i ich przełożonych, dlatego będą one zachowywały się naturalniej. Owa naturalność, dostrzeżona przez innych członków zespołu może zjednać, pomóc nawiązywać zdrowe, luźne relacje w firmie które poprawia komunikację w firmie. Może się więc okazać, że pracownicy, którzy wcześniej byli nieśmiali otworzą się i będą lepiej funkcjonowali w grupie, zmienią swoje zachowanie na lepsze. Warto więc przeznaczyć odpowiednią kwotę na wodzireja czy też na didżeja, który przygotuje dopasowany repertuar, znany przez wszystkich uczestników zabawy integracyjnej. Ta znajomość utworów muzycznych może spowodować, że pracownicy będą chętniej bawili się, śpiewali czy tańczyli. Muzyka rezygnuje z podziałów – czy to wiek, płeć, stanowisko czy zainteresowania.

Powinno się znaleźć wygodne miejsce – neutralne i przestrzenne. Uniwersalność miejsc jest wyjątkowo istotna, zwłaszcza jeśli nie wiemy wiele o danej grupie. Może się bowiem okazać, że pewne zabawy będą dla niektórych kłopotliwymi, gdyby takie osoby miały problemy z poruszaniem się. Warto zadbać, by sala taka była przestrzenna, o niezbyt skomplikowanym wnętrzu i jasnych barwach. Tego typu wystrój zawsze pozytywnie nastawia wszystkich zgromadzonych, niezależnie od ich preferencji. Zbytni przepych może spowodować uczucie przytłoczenia i zagubienia wśród niektórych pracowników, którzy nie będą czuli się w takiej atmosferze stosownie, a więc dwa razy będą zastanawiali się, zanim się otworzą.

Organizacja imprez integracyjnych powinna wiązać się z uniwersalnością i otwartością, by wszyscy uczestnicy zabawy byli świadomi, że atrakcje są skierowane właśnie do nich, a więc by nikt nie czuł się wykluczony.

 

Autorzy portalu

logo-footer

Informacje i wskazówki na temat team buildingu w firmie oraz tego jak, gdzie, kiedy i po co organizować imprezy integracyjne dla pracowników. Zapraszamy do lektury! 

Często czytane

Atrakcje imprez firmowych
O czym pamiętać przy organizacji imprez?
Integracja zespołu to ciężka praca

Jak zorganizować świetną imprezę firmową?
Jak oszczędzić na imprezie integracyjnej?
Co zrobić, by stworzyć świetny zespół?
© Copyright youplay.pl All Rights Reserved.